Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama Raciborza, akwaforta, F. B. Werner XVIII w.

Zesłanie Św. Ducha, fresk, XVII w.

Dominikanki raciborskie, fresk, XVII w.

Życie codzienne Raciborzan na fotografiach Jerzego Reżnego.

Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy plenerowej 7 czerwca 2024 o godz. 15:00

Na wystawie, która znajdzie się na  ul. Długiej przy Punkcie Informacji Turystycznej Visit Racibórz, zaprezentowane zostaną zdjęcia – migawki z życia mieszkańców naszego miasta sprzed 50-60 lat. Będzie można zobaczyć gdzie i jak Raciborzanie wypoczywali. Jak wyglądały sklepy w których robili zakupy, zakłady pracy, szkoły do których uczęszczali. Oczywiście nie zabraknie także widoków Raciborza, który na przełomie lat 60. i 70. XX w. ulegał dużym przemianom. To wtedy powstało dużo budynków mieszkalnych w centrum i blokowisk na obrzeżach miasta.

Fotografie są autorstwa raciborzanina Jerzego Reżnego. Pochodzą one ze zbioru klisz tego fotografa, które Muzeum w Raciborzu przyjęło do swych zbiorów w zeszłym roku.

Wystawa plenerowa będzie stanowiła zapowiedź szerszej wystawy o podobnej tematyce, którą planujemy otworzyć 21 czerwca 2024 r. w Muzeum w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 1.

 

Autor: Muzeum w Raciborzu