Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama Raciborza, akwaforta, F. B. Werner XVIII w.

Mauser 98

Dżed-Amonet-Ius-Anch portret przeżyciowy

XVII POWIATOWY KONKURS WIELKANOCNY

Zapraszamy do udziału w konkursie, który przyczynia się do podtrzymywania dawnych zwyczajów regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

REGULAMIN
1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, podopiecznych świetlic, domów kultury, stowarzyszeń i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz osób dorosłych z terenu powiatu raciborskiego i rybnickiego.
2. Każdy uczestnik może przedstawić na konkurs po jednej pracy w każdej z kategorii, wykonanej indywidualnie w dowolnej technice (szczególnie doceniane przez jury konkursowe są tradycyjne metody wykonania palm i jajek wielkanocnych – technika rytownicza, batikowa i oklejanie sitowiem oraz palmy przygotowane z tradycyjnych materiałów).
3. Komisja w składzie: przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Etnograf, historyk sztuki i pracownik Działu Oświatowego Muzeum w Raciborzu oceni prace w następujących kategoriach tematycznych:
A/ palma
B/ jajko wielkanocne
C/ kartka świąteczna

oraz w kategoriach wiekowych
A/ uczniowie klas I-III
B/ uczniowie klas IV-VIII
C/ osoby dorosłe
4. Każda z prac powinna zawierać następujące, czytelnie zapisane dane: imię i nazwisko autora pracy, numer telefonu kontaktowego, w przypadku ucznia nazwę szkoły i numer klasy, imię i nazwisko opiekuna, numer telefonu szkoły lub opiekuna.
Brak powyższych danych spowoduje jej odrzucenie.
5. Każdy uczestnik konkursu oraz opiekun wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych i wizerunku w celach wystawienniczych, promujących konkurs, wystawę i Muzeum w Raciborzu. Klauzulę informacyjną wraz z oświadczeniem, będącą w załączniku należy wydrukować, podpisać i złożyć wraz z pracą. W imieniu osób niepełnoletnich oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny.
6. Prace należy składać w Muzeum w Raciborzu, ul. Rzeźnicza 15 do 27.03.2023 r. w godzinach od 800 do 1530.
7. Posiedzenie jury odbędzie się w Muzeum w Raciborzu w dniu 28.03.2023 r.
8. Posumowanie konkursu wraz z otwarciem okolicznościowej wystawy nastąpi w Muzeum w Raciborzu, ul. Gimnazjalna 1 w Niedzielę Palmową 02.04.2023 r. o godz. 15:00, na które zapraszamy wszystkich uczestników konkursu i opiekunów.
9. Wystawa prac konkursowych będzie udostępniona zwiedzającym w terminie 02.04.2023 do 16.04.2023 r. przy ul. Gimnazjalnej 1.
10. Po zakończeniu wystawy prace przechodzą na własność Muzeum w Raciborzu.

Dodatkowych informacji udzielają:
Julita Ćwikła i Iwona Mogielnicka tel. 32 415 49 01

Autor: Muzeum w Raciborzu