Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama Raciborza, akwaforta, F. B. Werner XVIII w.

Mauser 98

Dżed-Amonet-Ius-Anch portret przeżyciowy

Zdjęcie kamienicy z Ring-Cafe, pocz. XX w. - zabytek miesiąca

Przed II wojną światową w niezwykle efektownej kamienicy usytuowanej w narożniku dzisiejszych ulic Mickiewicza i Nowej (wtedy Domstrasse i Neuestrasse) mieściła się kawiarnia Ring-Cafe.

 Należała ona do najbardziej reprezentacyjnych raciborskich lokali rozrywkowych. Jej właścicielem w latach 20. XX w. był Richard Fülbier, a słodkie wypieki były do niej dostarczane z cukierni Conditorei & Cafe Hermanna Riedla, mieszczącej się na ul. Długiej. W Ring-Cafe codziennie była grana muzyka, koncerty odbywały się w godzinach 16.30 – 19 i 20.30 – 24. A także znajdowało się w niej pomieszczenie przeznaczone tylko dla pań, tzw. damski salonik. Zdjęcie znajdzie się na wystawie plenerowej przygotowanej przez Muzeum w Raciborzu „Z dziejów raciborskiego Rynku”, która we wrześniu pojawi się w przestrzeni miejskiej.

Autor: Adam Knura